Projektowanie – Płytki – Docieplenia – Chemia budowlana

BEST

Docieplenia

Klimat w jakim znajduje się Polska sprawia, że blisko przez pół roku musimy korzystać w domach z ogrzewania. Poprawnie wykonana termoizolacja budynku sprawi, że nasz dom będzie dużo cieplejszy a co za tym idzie oszczędniejszy.

Jest to inwestycja która na pewno się zwróci. Możemy oszacować, że jeżeli izolacja będzie wykonana zgodnie z najlepszymi standardami i na materiałach odpowiedniej jakości ( bo jakość ma tutaj ogromne znaczenie, zwłaszcza styropian) pozwala ograniczyć ubytek energii cieplnej od 10 do 15%.

Nasza firma na każdym etapie termoizolacji budynku służy pomocą w doborze odpowiednich materiałów i gotowych systemów ociepleń.

Najważniejsze korzyści wynikające z prawidłowego ocieplenia budynku:
oszczędność energii potrzebnej do ogrzania budynku, oraz zmniejszenie substancji szkodliwych dostających się do środowiska.

Poprawa mikroklimatu wewnątrz budynku poprzez wyrównanie temperatury i wilgotności powietrza.
Eliminacja kondensacji pary wodnej, która jest powodem powstawania pleśni i grzybów na ścianach.
Izolacja budynku poprawia jego akustyczność, czyli znacznie wycisza budynek.

Styropian

Styropian to uniwersalny materiał do ocieplania budynków. Przy jego wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na jego twardość, nienasiąkliwość oraz współczynnik przewodzenia ciepła. Przeznaczenie styropianu może być różne dlatego mamy do wyboru styropiany fasadowe oraz podłogowe. Jego montaż również zależy od typu ścian konstrukcji. Więcej informacji uzyskasz u Naszych doradców.

Producenci

   

Wełna

Wełna mineralna to naturalny materiał izolacyjny pochodzenia mineralnego. Rozróżniamy wełnę skalną (kamienną) i szklaną - obie stanowią dobrą izolację termiczną, akustyczną i przeciwogniową. Znajdują szerokie zastosowanie w wykonywaniu izolacji budowlach oraz technicznych. Pomocą w ich wyborze służą Nasi doradcy.

Producenci

Tynki

Rozróżniamy tynki wewnętrzne i zewnętrzne. W ofercie posiadamy szeroki wybór firm i rodzajów tynków, od akrylowych poprzez silikonowo-silikatowe do silikonowych. Odpowiednie wykończenie elewacji nie tylko zdobi dom, ale też chroni go przed różnymi czynnikami atmosferycznymi. Ważne jest staranne dopasowanie tynku do materiału, z jakiego zbudowana została ściana, oraz miejsca w jakim usytuowany jest budynek.

Producenci

Dekoracje elewacyjne

Tynk o fakturze drewna na elewacji pozwala nam uzyskać naturalny efekt deski połączony z niezawodnością i wytrzymałością tynku strukturalnego.

Producenci

Tynki mozaikowe

Tynki mozaikowe – to starannie dobrane kompozycje drobnych kolorowych kruszyw zatopionych w masie żywicznej. Nadają elewacji wytrzymały ale ozdobny i efektowny charakter (są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i moża je myć wodą). Mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Producenci

Kleje do ociepleń

Kleje do systemów ociepleń rozróżniamy w zależności od zastosowań. Występują kleje do przyklejania styropianu, jak i kleje uniwersalne łączące właściwości klejące i możliwość zatapiania siatki elewacyjnej. Dobór klejów jest bardzo istotny i uwarunkowany szczególnie styropianem z jakim będą one współpracowały.

Producenci

Dodatki

W ofercie naszej firmy znajdą państwo pozostałe materiały potrzebne do kompletnego ocieplenia budynku: siatkę elewacyjną, listwy cokołowe, listwy okienne z siatką w różnych kolorach, listwy okapowe z siatką, kołki do styropianu, piankę montażową, oraz wiele innych...

Producenci